Ta strona używa plików cookie!
close

„Kręci mnie bezpieczeństwo... w wakacje” - legniccy policjanci dbają o bezpieczny letni wypoczynek

Data dodania: 11 lipca 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Chojnów Legnica

Czas letniego wypoczynku – szczególne chwile dla całych rodzin. Lipiec i sierpień to okres urlopowych wyjazdów, wypoczynku w górach i nad wodą, a jednocześnie czas intensywnych rolniczych prac polowych. Bez względu na to, jak planujemy spędzić najbliższe miesiące, zadbajmy o bezpieczeństwo nasze i naszych bliskich. Legnicka Policja wspólnie z innymi podmiotami w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców naszego regionu, a zwłaszcza dzieci i młodzieży korzystających z rekreacji wodnej w ramach ogólnopolskiej kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą „ oraz akcji „Bezpieczne Wakacje” prowadzi kontrole niestrzeżonych akwenów oraz strzeżonych kąpielisk.

Kontrole prowadzone są przez funkcjonariuszy na terenie miasta jak i powiatu legnickiego. Policjanci pojawią się również na terenie niestrzeżonych akwenów, tzw. w rejonach gdzie znajdują się „dzikie kąpieliska” – gliniankach, rzekach, strumykach. Działania prowadzone są przez funkcjonariuszy Wydziału Prewencji, Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego oraz Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy.

Z zarządcami i właścicielami zbiorników prowadzone są rozmowy, których celem jest ukierunkowanie na właściwy sposób zabezpieczenia i oznakowania. Jednocześnie w rejonach wypoczynku prowadzona jest działalność informacyjno-edukacyjna w zakresie szeroko pojętego bezpieczeństwa osobistego. Realizowane są założenia w części profilaktyczno-prewencyjnej dot. akcji ,,Bezpieczne wakacje” i „Bezpieczna woda”, które skierowane są przede wszystkim do dzieci i młodzieży szkolnej. Celem działań jest popularyzacja i podniesienie świadomości społecznej z zakresu bezpiecznego letniego wypoczynku, w tym na wodach i terenach przywodnych.

zdj. kontrola akwenów na terenie powiatu legnickiego

 

Pamiętajmy, że najczęstsze przyczyny utonięć to:

  • pływanie po spożyciu alkoholu;
  • brak umiejętności pływania;
  • brawura;
  • przecenianie swoich sił i umiejętności pływackich;
  • bagatelizowanie niebezpieczeństwa w wodzie;
  • pływanie w miejscach zabronionych;
  • skoki do wody w nieznanym miejscu.

podkom. Iwona Król-Szymajda

 

 

Powiązane wiadomości