Ta strona używa plików cookie!
close

Trwają policyjne działania "NURD"

Data dodania: 12 lipca 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Legnica Chojnów

Piesi to najmniej chronieni uczestnicy ruchu drogowego i niejednokrotnie stają się ofiarami tragicznych wypadków. Dzisiaj policjanci legnickiej drogówki prowadzą działania "NURD" ukierunkowanych na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Dzisiaj od wczesnych godzin porannych prowadzone są działania policyjne "NURD", które mają na celu dyscyplinowanie we wzajemnych relacjach zarówno kierujących jak i pieszych. Akcja będzie trwała na terenie powiatu legnickiego do godziny 22.00. Działania są ukierunkowane na zapobieganie i zwalczanie zachowań powodujących główne zagrożenie względem pieszych w ruchu drogowym. W ramach działań funkcjonariusze będą zwracać uwagę na zachowanie kierowców w stosunku do pieszych, ale też bacznie będą się przyglądali, czy piesi nie łamią zasad przepisów ruchu drogowego.

PIESI!

Pamiętajcie, żeby się nie spieszyć i nie wchodzić przed nadjeżdżający pojazd. Należy upewnić się, że samochód się zatrzymał. Życie to najcenniejszy dar jaki posiadamy dlatego - LEPIEJ STRACIĆ MINUTĘ W ŻYCIU, NIŻ ŻYCIE W MINUTĘ.

podkom. Iwona Król-Szymajda

Powiązane wiadomości