Ta strona używa plików cookie!
close

Legniccy policjanci na gorącym uczynku zatrzymali sprawcę kradzieży słupków ogrodzeniowych

Data dodania: 12 lipca 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Legnica

Policjanci Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego legnickiej Policji na gorącym uczynku zatrzymali 34-letniego mężczyznę, który w ubiegłym tygodniu dokonał kradzieży stalowych słupków ogrodzeniowych. Mężczyzna usiłował sprzedać je w miejscowym punkcie skupu złomu. Policjanci odzyskali skradziony towar. Sprawcy grozi teraz do 5 lat pozbawienia wolności

Policjanci Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego legnickiej Policji otrzymali informację, z której wynikało, że dwaj mężczyźni poruszający się ulicą Koskowicką najprawdopodobniej chwilę wcześniej dokonali kradzieży słupków ogrodzeniowych z terenu działki inwestycyjnej położonej na terenie miasta.

4 lipca br. sprawdzając tę informację policjanci udali się w rejon najbliższego do zgłoszenia skupu złomu celem dokonania lustracji za potencjalnymi sprawcami przestępstwa. Zbliżając się do składowiska funkcjonariusze zauważyli dwóch mężczyzn, którzy na ich widok zaczęli uciekać. Policjanci natychmiast podjęli pościg za mężczyznami, którzy rozbiegli się w dwie przeciwne strony. Już po chwili jeden z mężczyzn trafił w ręce policjantów. Zatrzymanym mężczyzną okazał się 34-latek bez stałego miejsca zamieszkania.

Policjanci ustalili, że mężczyźni chwilę wcześniej usiłowali sprzedać skradzione słupki w punkcie złomu. Policjanci odzyskali łącznie 60 sztuk słupków. Zatrzymany mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Obecnie policjanci prowadzą czynności zmierzające do zatrzymania drugiego ze sprawców kradzieży.

Jak ustalili policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Legnicy, zatrzymany sprawca wspólnie i w porozumieniu z innym mężczyzną dokonywali systematycznych kradzieży, które miały w okresie od 30 czerwca do 4 lipca br. z terenu działki inwestycyjnej położonej w Legnicy. Wartość strat jakie spowodowali sięgają ponad 3 tys. zł. Teraz zatrzymany 34-latek za swój czyn odpowie przed sądem. Za kradzież grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

podkom. Iwona Król-Szymajda

 

Galeria

Powiązane wiadomości