Ta strona używa plików cookie!
close

Kolejne uderzenie legnickich policjantów w narkotykowy biznes – zlikwidowana plantacja, zabezpieczone narkotyki oraz profesjonalny sprzęt służący do uprawy

Data dodania: 25 czerwca 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Legnica

Legniccy policjanci na terenie jednej z posesji ujawnili profesjonalną plantację marihuany. Z zabezpieczonych krzewów konopi można było uzyskać blisko 600 handlowych porcji narkotyku. Funkcjonariusze zatrzymali 32-letniego mężczyznę, który usłyszał już zarzuty. Za swoje czyny odpowie teraz przed sądem. Grozi mu kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Praca operacyjna policjantów Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu Komendy Miejskiej Policji w Legnicy doprowadziła do zatrzymania 32-letniego mieszkańca Legnicy podejrzewanego o przestępstwa narkotykowe. Z uzyskanych przez funkcjonariuszy informacji wynikało, że mężczyzna na terenie posesji oraz w mieszkaniu prowadzi profesjonalną uprawę marihuany.

W wyniku zaplanowanych działań przez funkcjonariuszy Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu Komendy Miejskiej Policji w Legnicy dokonano zatrzymania 32-letniego mężczyzny w miejscu zamieszkania. W trakcie przeszukania pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych należących do mężczyzny policjanci ujawnili i zabezpieczyli rośliny konopi indyjskich wraz z profesjonalnym sprzętem służącym do ich uprawy. Ponadto, w jednym z pomieszczeń funkcjonariusze ujawnili zawiniątka z suszem marihuany. Przeprowadzone przez policjantów badanie narkotestem potwierdziło, że rośliny i susz wykazują właściwości marihuany. Z zabezpieczonej przez policjantów ilości narkotyków można byłoby sporządzić ponad 600 dilerskich działek.

Mieszkaniec Legnicy został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie.

32-letni mieszkaniec Legnicy za swoje czyny odpowie teraz przed sądem. Za uprawę i posiadanie środków odurzających wbrew przepisom ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii grozi mu kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

podkom.  Iwona Król-Szymajda

 

Galeria

Powiązane wiadomości