Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nie zwalniamy tempa! Kolejna jaskinia hazardu zlikwidowana przez legnickich policjantów

Data publikacji 15.03.2024

Policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą, Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu, wspólnie z funkcjonariuszami Urzędu Celno-Skarbowego w Legnicy zabezpieczyli osiem nielegalnych automatów do gier hazardowych na terenie miasta. Ponadto ujawniono narkotyki. Zgodnie z przepisami za posiadanie nielegalnych automatów w lokalach gastronomicznych, handlowych i usługowych grożą kary w wysokości 100 tys. zł od jednego automatu, natomiast za organizowanie gier hazardowych, poza wysoką grzywną, grozi również kara pozbawienia wolności do lat 3 lat.

W środę 13 marca br., wyniku zaplanowanej akcji, kryminalni z legnickiej komendy siłowo weszli do jednego z mieszkań na terenie Legnicy, w którym miały być organizowane gry na automatach hazardowych bez wymaganego zezwolenia. W momencie wejścia funkcjonariuszy do lokalu, urządzenia były włączone do prądu i gotowe do pracy, a kobieta wyrzucała z okna narkotyki. Na maszynach zainstalowane były gry o charakterze losowym prowadzone w celach komercyjnych na organizowanie, których wymagana jest koncesja niezbędna do prowadzenia kasyna. Przeprowadzone przez policjantów i celników na miejscu eksperymenty procesowe potwierdziły, że są to automaty działające w sprzeczności z przepisami ustawy o grach hazardowych.

W mieszkaniu znajdowało się dwóch mężczyzn i kobieta. Cała trójka została zatrzymana i usłyszy wkrótce zarzuty.
Podczas przeszukania pomieszczeń policjanci ujawnili i zabezpieczyli susz roślinny. Po przeprowadzeniu wstępnych badań przy użyciu testerów okazało się, iż zabezpieczona substancja to marihuana. W trakcie czynności na miejscu zabezpieczono też gotówkę.

Funkcjonariusze przeszukali również miejsca zamieszkania przebywających tam osób oraz pojazd należący do jednego z mężczyzn. W jego mieszkaniu ujawnili metamfetaminę i marihuanę a w pojeździe elektronarzędzia, które mogą pochodzić z kradzieży. W toku prowadzonego postępowania, policjanci wyjaśnią pochodzenie tego sprzętu.

Urządzanie i prowadzenie gier hazardowych jest regulowane i nadzorowane przez państwo, jako szczególnie wrażliwe ze względów społecznych i ekonomicznych, niosące realne zagrożenie uzależnienia od hazardu. Zarówno właścicielowi jak i osobie udostępniającej lokal grozi wysoka grzywna oraz kara pozbawienia wolności do lat 3. Teraz śledczy ustalają, jakie straty poniósł Skarb Państwa w związku z nielegalną działalnością salonu gier.

Pomimo surowych konsekwencji nadal znajdują się osoby, które trudnią się tego typu procederem i wynajmują do tego swój lokal. Policjanci i celnicy będą bezwzględni w ujawnianiu i zwalczaniu kolejnych tego rodzaju przestępstw.

mł. asp. Anna Tersa

Powrót na górę strony